kraustaisi_pirma_karta_patarimai_studentui

Daugelio žmonių gyvenimuose ateina metas, kuomet po dvylikos metų mokyklos suole tenka kelti sparnus iš tėvų namų ir persikraustyti į kitą miestą bei pradėti studijavimo (arba studentavimo) karjerą.

Akivaizdu, kad visų galvose kirba mintys apie artėjančius iššūkius bei šalia sekančius studentiškus malonumus, tačiau nederėtų pamiršti ir kito svarbaus aspekto – persikraustymo į kitą miestą. Visai nesvarbu ar kraustotės iš Skuodo rajono į Vilnių ar iš Jonavos į Kauną – neapgalvotas ir neparuoštas persikraustymas gali tapti tikru galvos skausmu.

Tam, kad sklandžiai ir be vargo persigabentumėt visą savo mantą į naujus namus, reikia padaryti gerus namų darbus. Visai kaip mokykloje. Bus kur kas lengviau, jei prieš imantis realių veiksmų skirsite pusvalandį savo laiko ir ant balto popieriaus lapo susidarysite sąrašą daiktų, kuriuos turite nusivežti, susiplanuosite kaip tai įgyvendinti bei suskaičiuosite, kiek tai jums kainuos.

Kuprinės ir poros maišelių tikrai neužteks

Visų pirma pradėkite nuo pačių svarbiausių dalykų, kurie yra tiesiog būtini. Tuomet matysite kiek vietos reikalauja būtiniausi daiktai ir jei liks laisvos vietos, galėsite pasiimti kažką kas nėra būtina, tačiau pravers.

Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai planuojate keliauti atgal į tėvų namus, jums vis tiek reikės bent kelių skirtingų rūbų komplektų.

Lietuviško rudens oras yra tiesiog nenuspėjamas, todėl jums gali tekti bristi per sniegą arba puoštis akiniais nuo saulės ir į paskaitas keliauti su šortais – turėkite tai omeny. Su savimi imkite tik tuos rūbus, kuriuos tikrai mėgstate ir nešiojate. Būtų neprotinga temptis daiktus, kurie tiesiog rinks dulkes spintoje.

Ne ką mažiau svarbu ir maistas. Puiku, jei galite iš tėvų pasiimti jau pagaminto maisto, kurio patiekimas ant stalo neužims daug laiko. Dar puikiau, jei galite sau leisti pirkti maistą ir iš tėvų neimti nieko.

Tiesa, nepamirškite jog naujuose namuose ar bendrabutyje maisto gaminimo įranga gali būti ne visada prieinama, todėl jums tektų valgyti mieste arba tenkintis pusgaminiais.

Jūsų naujieji namai greičiausiai bus pakankamai nešvarūs, todėl norėsite juos pasigražinti – nepamirškite kempinėlių ir kitų valymo priemonių. Taip pat pravartu turėti bent elementarius įrankius, tokius kaip replės, atsuktuvas ar geros žirklės. Tai tikrai pravers namų apyvokoje.

Žinoma, higienos reikmenų ar elektronikos (nešiojamo kompiuterio, pakrovėjo ir t.t.) minėti net neverta. Akivaizdu, kad šie daiktai taip pat būtini ir irgi reikalauja vietos.

Svarbiausia – organizuotumas

Kai jau tiksliai žinote ką vešitės, išskirstykite daiktus į skirtingas kategorijas ir stenkitės jų nesumaišyti. Būtų puiku, jei kiekviena daiktų kategorija būtų sutalpinta į atskirą krepšį ar kuprinę, tokiu būdu sutaupysite daug laiko ir nervų išsipakuodami daiktus.

Daiktus pakuokite kruopščiai ir stenkitės užimti kuo mažiau vietos. Taip ne tik galėsite pasiimti daugiau daiktų, tačiau ir lengviau viską susitvarkysite atvykę į naująją gyvenamą vietą.

Naudingas patarimas – vietoj įprastinio lankstymo, rūbus vyniokite, taip jie užims daug mažiau vietos.

Iš anksto susiorganizuokite transportą. Jei jus nuveš tėvai ar važiuosite savo automobiliu viskas iš tiesų paprasta, tačiau jei tokios galimybės nėra, teks pasukti galvą kuri alternatyva geriausia.

Nerekomenduojame pasikliauti viešuoju transportu, kadangi tai kur kas sumažins jūsų bagažo galimybes. Jei neturite su kuo važiuoti, galite iš anksto susirasti pakeleivingą automobilį. Socialinių tinklų laikais labai populiaru Facebook’e ieškoti pakeleivių ar pavežėjų. Egzistuoja dešimtys grupių dedikuotų šiam tikslui, todėl tikrai surasite kas už nedidelį mokestį (ne brangiau nei autobuso bilietas) nuveš jus į reikiamą vietą.

Tiesa, dar prieš kelionę suderinkite su vairuotoju, jog norite pasiimti daug bagažo ir ar tai nesukels papildomų problemų.

Viskas remiasi į pinigus

Jei esate visiškai finansiškai nepriklausomas, galite tiesiog išsikviesti taksi ir išvykti į kitą miestą be nieko – viską ko reikia nusipirksite vietoje! Deja, tokia situacija labiau primena sceną iš filmo, nei realią situaciją šių dienų Lietuvoje. Jei galite sau leisti, nesivežkite daiktų kuriuos galėsite įsigyti tiesiog vietoje.

Protingas finansų planavimas yra vienas iš svarbiausių persikraustymo aspektų.

Taip pat rekomenduojame turėti bent kažkiek pinigų „juodai dienai“. Jūs net neįsivaizduojate kokie netikėtumai jūsų laukia naujame gyvenimo etape, todėl ir persikraustant turėkite omenyje, jog ne viskas bus būtinai taip, kaip suplanavote, o tai greičiausiai reikš papildomas išlaidas.